Age 0 - Heart's Fight
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Age 0 - Heart's Fight

Vampiri, demoni, ingeri, vrajitori, magicieni, magi, si orice alta specie umana sau fantastica este admisa, acestea insa trebuind sa isi aleaga o tabara careia sa ii apartina: Intuneric sau Lumina?
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Salcia dintre stejari

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Elouai

Elouai


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 05/12/2008

Salcia dintre stejari Empty
MesajSubiect: Salcia dintre stejari   Salcia dintre stejari EmptyVin Dec 05, 2008 4:31 am

Elouai se strecura cu greu printre copacii din ce in ce mai desi, ajungand in cele din urma in ocul pe care il cauta: salcia batrana, pe care o plantase cand era doar o fetita.
Se aseza linistita sub aceasta, desfacand un sul de pergament si incepand sa citeasca in liniste.
Sus In jos
Rosen

Rosen


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 02/12/2008

Salcia dintre stejari Empty
MesajSubiect: Re: Salcia dintre stejari   Salcia dintre stejari EmptyVin Dec 05, 2008 7:52 am

Rosen isi incepu raidul si se ascundea de cei cativa demoni care o cautau.
Se urca in acea salcie mare sub care o fata statea si citea.
Din cate se putea.,...era un demon.
Sus In jos
Elouai

Elouai


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 05/12/2008

Salcia dintre stejari Empty
MesajSubiect: Re: Salcia dintre stejari   Salcia dintre stejari EmptyVin Dec 05, 2008 1:42 pm

Elouai isi desfacu mai tare pergamentul, lasand partea pe care o citise deja sa ii atarne peste genunchi.
Parea atat de umana, incat nici nu ti-ai fi dat seama de adevarata ei natura, asta daca nu ar fi ridicat capul, prin bretonul blond vazandu-i-se ochii complet rosii.
Sus In jos
Rosen

Rosen


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 02/12/2008

Salcia dintre stejari Empty
MesajSubiect: Re: Salcia dintre stejari   Salcia dintre stejari EmptySam Dec 06, 2008 9:31 am

Rosen se aseza cu fundul pe o creanga si se uita la fata ce citea linistita acel pergament...
Nu dorea sa-i deranjeze linistea si armonia.
Sus In jos
Elouai

Elouai


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 05/12/2008

Salcia dintre stejari Empty
MesajSubiect: Re: Salcia dintre stejari   Salcia dintre stejari EmptyJoi Dec 11, 2008 5:38 am

Elouai simtii o prezenta in apropiere si isi ridica privirea.
Nu o vazu insa pe Rosen, asa ca ridica din umeri si se intoarse la pergamentul sau.
Sus In jos
Rosen

Rosen


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 02/12/2008

Salcia dintre stejari Empty
MesajSubiect: Re: Salcia dintre stejari   Salcia dintre stejari EmptyJoi Dec 11, 2008 7:35 am

-Heeh...
Fata continua sa stea pe acea creanza jucandu-se cu Sonny , care venise intre timp pe umarul ei.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Salcia dintre stejari Empty
MesajSubiect: Re: Salcia dintre stejari   Salcia dintre stejari Empty

Sus In jos
 
Salcia dintre stejari
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Age 0 - Heart's Fight :: Muntii Kamelton :: Padurea Aemului-
Mergi direct la: